© 2014 Gand Menighet - PRM.as

Følg oss:

  • w-facebook

Intervju med Ramazan

June 29, 2020

Gand menighet sitt misjonsprosjekt er en kristen menighet i Antalya, Tyrkia.
Nå på torsdag 2.juli kan du være med å se en sending derfra, laget av Stefanusalliansen.

 

----

 

Her finner du i tillegg en årsrapport fra 2019 som kan være til interesse og inspirasjon!

Årsrapporten gir fortellinger fra arbeidet, med noen betraktninger inn i 2020 som for en hel verden har skapt nye og store utfordringer. God lesning og god sommer 😊

 

----

 

"Hva hadde mannen tenkt å gjøre?". "Han hadde tenkt å drepe meg!".

 

I denne sendingen møter vi tyrkiske pastor Ramazan Arkan som leder Antalya evangeliske menighet. Ramazan kommer selv fra muslimsk bakgrunn, sammen med resten av medlemmene i menigheten, og har flere ganger opplevd trusler fra ekstremister som ønsker å drepe ham på grunn av hans kristne tro.

 

Under samtalen får vi høre en sterk historie om da en mann kom til menigheten for å drepe Ramazan. Vi får også høre om hvilke utfordringer kristne møter i Tyrkia, både fra myndigheter og samfunnet. Som en del av en relasjonell kultur i Tyrkia, er det vanskelig for medlemmene i menigheten å ikke kunne møtes. Vi får høre om hvordan de takler covid-19-situasjonen i deres menighet.

 

Se samtalen sammen med oss torsdag 2. juli, kl. 19:00.

 

Link ligger øverst i dette facebook-arrangementet. 

 

 

 

Please reload

Aktuelle nyheter

Sommertur til Utstein 9. juli

June 29, 2020

1/10
Please reload

Nyheter

June 4, 2020

Please reload

Arkiv
Please reload

Søk etter Tags
Please reload